Drukarnia offsetowa

Druk offsetowy to jedna z najbardziej popularnych i wszechstronnych technik drukowania. Jest stosowany do drukowania praktycznie każdego typu materiałów, w tym gazet, czasopism, książek, ulotek, plakatów, opakowań i innych materiałów promocyjnych.

Technologia druku offsetowego

Druk offsetowy polega na przenoszeniu obrazu z formy drukowej na powierzchnię papieru za pomocą walców drukowych. Forma drukowa jest wykonywana na specjalnym materiale, tzw. płycie drukowej. Istnieją dwa typy płyt drukowych: płyty litograficzne i płyty fleksograficzne. Płyty litograficzne są stosowane do drukowania na płaskich powierzchniach, takich jak papier, karton, metal i inne twarde materiały, natomiast płyty fleksograficzne są stosowane do drukowania na elastycznych materiałach, takich jak folie i tworzywa sztuczne.

W druku offsetowym na powierzchnię płyt drukowych nanoszona jest farba, a następnie przepuszczana przez walcowanie z formą drukową, która przenosi obraz na papier lub inny materiał drukowany. Farba jest przyciągana do części formy drukowej, na której znajdują się obrazy, a odrzucana z części, która jest czysta. W ten sposób na powierzchni papieru tworzy się dokładny obraz.

Zalety druku offsetowego

Druk offsetowy oferuje wiele zalet w porównaniu do innych technik drukowania. Przede wszystkim jest to technika, która pozwala na drukowanie dużej liczby kopii w krótkim czasie, co jest szczególnie ważne przy drukowaniu dużych nakładów.

Inną zaletą druku offsetowego jest wysoka jakość druku. Druk offsetowy umożliwia uzyskanie wyraźnych i precyzyjnych obrazów z wysoką jakością kolorów. Ponadto, druk offsetowy umożliwia drukowanie na różnych rodzajach papieru i innych materiałach, co pozwala na dostosowanie techniki druku do potrzeb klienta.

Koszty druku offsetowego

Koszty druku offsetowego zależą od wielu czynników, takich jak ilość drukowanych kopii, rozmiar drukowanych materiałów, jakość papieru, koszt płyt drukowych i innych czynników. W porównaniu do innych technik drukowania, druk offsetowy może być droższy przy drukowaniu niewielkich nakładów, jednak koszty mogą znacznie się zmniejszyć przy drukowaniu większych nakładów.
Dokładnie tak jak są drukowane arkusze plano.

Podsumowanie

Druk offsetowy jest jedną z najbardziej wszechstronnych i popularnych technik drukowania, która umożliwia drukowanie na różnych materiałach

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Poligrafia